Spotkanie z Panem Posłem Józefem Lassotą

To było już drugie spotkanie mieszkańców Domu Zasłużonego Kombatanta z Panem Józefem Lasotą. Wcześniejsze odbyło się w jesieni 2011 roku w czasie kampanii wyborczej do Parlamentu. Pan Józef Lasota swoim życzliwym i cierpliwym wysłuchiwaniem racji osób broniących Ogrodu przed planowaną, przez Spółdzielnię Mieszkaniową Domy Pogodnej Jesieni w Krakowie, dewastacją i budowa na jego miejscu osiedla, mądrymi doradami i deklaracją pomocy zyskał poparcie wielu osób. Pan Józef Lasota we wrześniu 2011 roku wybrany został posłem do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z ramienia Platformy Obywatelskiej.
Drugie spotkanie odbyło się więc z posłem, który przyjął zaproszenie od mieszkańców Domu. Przy pięknej pogodzie, siedząc na ławkach w ogrodzie, słuchaliśmy opowieści o pracy polskiego Sejmu, o ważnych dla wszystkich ustawach z zakresu ochrony zdrowia, emerytur, budżetu. Więcej czasu zajęło omawianie prac z zakresu nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Zostaliśmy zaproszeni do współpracy, którą Pan poseł zamierza podjąć we wrześniu b.r. w zakresie zmian w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych.
Widoczne na stołach ciasta (szarlotki i kremówki) upiekły Panie: Anna Smolska, Irena Siwek i Marianna Kuracińska, maliny, jeżyny i jabłka pochodziły z ogrodu. W miłej atmosferze toczyły się spokojne rozmowy i dyskusje. Zastał nas zmierzch. Wszyscy zapewniali o chęci i potrzebie następnych spotkań.