Urodziny Pani Profesor Wandy Półtawskiej

2 listopada Pani Profesor Wanda Półtawska obchodzi 99 urodziny. Tego roku pandemia coronavirusa i choroba pani Doktor spowodowały, że nie mogliśmy uroczyście obchodzić tej pięknej rocznicy, nie mogliśmy się spotkać w pobliskiej kawiarni na ulicy Brackiej w Krakowie, jak w ubiegłym roku, aby prowadzić długie rozmowy, wysłuchać mądrych przesłań Pani Profesor.

Niestety 5 dni wcześniej zmarł mąż Pani Profesor , śp. Andrzej Półtawski, z którym przeżyła ponad 70 lat (ślub wzięli w 1947 r.).

Dzisiaj (2 listopada) o 12-tej w Bazylice św. Franciszka z Asyżu z inicjatywy naszego Stowarzyszenia została odprawiona msza św. w intencji 99 urodzin Pani Profesor Wandy Półtawskiej. Do tej intencji dodaliśmy intencje za spokój duszy śp. Pana Profesora Andrzeja Półtawskiego. Msza św., w tych samych intencjach, została również odprawiona w kościele pw. Św. Anny w Niegosławicach z inicjatywy Arkadiusza Szlachetki.

Zamiast świeżych kwiatów,  kwiaty Stanisława Wyspiańskiego – irysy, lilie, bratki, róże, nasturcje – polichromie w kościele franciszkanów.

Pani Profesor życzymy wielu lat w zdrowiu i sił do walki o wartości, które dzisiaj są niszczone.

Elżbieta Kuta